D.P.S. GRABIE

Get Adobe Flash player

PODZIĘKOWANIE

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

 

Składamy Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych DARCZYŃCÓW za wsparcie materialne i finansowe przekazane w 2022 r. Naszemu Domowi.
Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów.
Nasi podopieczni cieszą się z każdych ofiarowanych darów.
Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.
Pamiętamy w codziennych modlitwach o naszych darczyńcach.

Z poważaniem
Dyrektor i Podopieczni
Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży
w Grabiu

Grabie, 02.01.2023 r.

W ramach terapii zajęciowej dzieci, pod okiem terapeutów i opiekunów uczestniczą w zajęciach plastycznych, teatralnych ,muzykoterapii, bajkoterapii. Podopieczni bardzo lubią brać udział w różnego typu zajęciach manualnych, plastycznych czy zabawach ruchowych w naszej terapii.

Mamy do dyspozycji dwie sale do terapii zajęciowej, gdzie każdy coś dla siebie. Są one w pełni przystosowane i wyposażone do prowadzenia tego typu zajęć, posiadamy dwie sale polisensoryczne, czyli sale doświadczania światła, gdzie zapewniamy stymulację i odprężenie za pomocą zapachu, dotyku, dźwięku, koloru i światła.

Malownicza okolica, w której położony jest nasz dom, zachęca do zabaw na świeżym powietrzu i długich ciekawych spacerów. Posiadamy dwa bogato wyposażone place zabaw, boisko dla koszykówki, siatkówki, piłki nożnej oraz trampoliny. W okresie letnim większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Mamy rozstawione baseny, gdzie możemy się kąpać i korzystać z uroków słońca.

Z okazji Dnia Dziecka co roku organizujemy Piknik Rodzinny, gdzie wszyscy mile spędzamy czas na świeżym powietrzu przy wspaniałej muzyce granej przez zespół muzyczny. Jest to impreza plenerowa dla wszystkich mieszkańców domu, ich rodzin oraz mieszkańców naszej miejscowości.

W okresach przedświątecznych wspólnie dekorujemy nasz dom i tworzymy dekoracje świąteczne, gdzie pokazujemy je na kiermaszach ozdób świątecznych w Wojewódzkich Urzędach Marszałkowskich w Toruniu. Następnie wszystkie swoje prace sprzedajemy a zebrane pieniążki mamy na wyjazdy do kina, na kręgle, basen czy szalone wyjazdy do Kinder Parku.

W okresie wakacji i ferii zimowych, wyjeżdżamy na dłuższe wycieczki w góry, nad morze, nad jezioro. Z każdej wyprawy dzieci wracają z uśmiechem na twarzy, pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Logotyp