D.P.S. GRABIE

Get Adobe Flash player

PODZIĘKOWANIE

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

 

Składamy Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych DARCZYŃCÓW za wsparcie materialne i finansowe przekazane w 2022 r. Naszemu Domowi.
Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów.
Nasi podopieczni cieszą się z każdych ofiarowanych darów.
Dziękujemy za pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność.
Pamiętamy w codziennych modlitwach o naszych darczyńcach.

Z poważaniem
Dyrektor i Podopieczni
Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży
w Grabiu

Grabie, 02.01.2023 r.

Dnia 24.02.2016 r. odbyły się zajęcia otwarte pt: „Odbieram świat zmysłami – Podwodny świat”, organizowane przez mgr Dagmarę Petrykowską, przy współpracy mgr Patrycji Pluskoty; nauczycielek Zespołu Szkół Specjalnych Nr 3 w Aleksandrowie Kuj.

Były to piąte już zajęcia tego typu realizowane na terenie DPS. Celem głównym spotkań jest intensywna stymulacja i integracja wielozmysłowa dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w odmienny niż na co dzień sposób. Prezentowane są także różnorodne autorskie pomysły, pomoce dydaktyczne i rozwiązania wspomagające proces dydaktyczny nauczycieli.

Tematem przewodnim tym razem był podwodny świat, pełen rozmaitej roślinności i różnorodnych stworzeń. Zmysł wzroku był mocno stymulowany poprzez specyficzny wystrój sali, krótkie prezentacje tematyczne, świecące w ciemnościach meduzy zarówno duże podświetlane diodami, jak i te mniejsze, zamknięte w butelkach. Dzieci obserwowały także znajdujące się w balonach-bańkach podwodne stworzenia, przyglądały się podskakującym i bulgoczącym „kulom” w butelkach a także z zachwytem bawiły się wspólnie w „pływające meduzy” i „podwodne głębiny”. Następnie wszyscy bawili się wspólnie żąglując bańkami i dotykając „pianowego ogona”. Na koniec natomiast można było położyć się na specjalnie przygotowanym miejscu by poobserwować morską wodę (projektor) i podwodny świat.

W zajęciach uczestniczyli wszyscy obecni nauczyciele wraz ze swoimi podopiecznymi uczniami i uczestnikami zajęć natomiast gośćmi byli: Dyrektor ZSS Nr 3 w Aleksandrowie Kuj. - Ewa Wochna, Siostra Dyrektor oraz Siostra Kierownik DPS w Grabiu, a także inni chętni nauczyciele z ZSS w Aleksandrowie Kuj.

Logotyp